Příběh lakovny

První barevná lakovna a vlastně samotná, ryze rodinná společnost Active Colour s.r.o., se poprvé nadechla, při společném sezení otce, syna a jejich manželek, u dobré Valašské slivovice, v roce 2004. To, že jsme si vybrali tento obor podnikání, který barevně zkrášluje svět kolem nás, není náhoda.

Už náš dědeček, získal v roce 1933 tovaryšský list v oboru lakýrník, otec je vyučený autolakýrník, matka dělala za totality dispečerku na galvanovně, lakovně a elektroforéze, a syn má diplom z metalurgického inženýrství.

Měli jsme štěstí, že si všechno na začátku tak nějak sedlo. Syn byl zrovna bez práce a přesto, že měl dobré nabídky, zvítězila jeho touha podnikat a „prožívat barevný život". Otec již dříve zkoušel podnikat v autodopravě, ale nebylo to pro něj, to pravé, ořechové.

Otec v té době vlastnil starou, zchátralou budovu v areálu bývalých kasáren, ve Valašském Meziříčí. Tato budova byla pro začátek lakování výborná a proto, jsme ji svépomocí a za půjčené peníze opravili.

Dali jsme všechny zkušenosti z oboru lakování dohromady a půjčili si, na nákup kvalitní technologie práškového lakování ( komaxitu ). Mezitím jsme přijali první tři zaměstnance se zdravotním omezením a firma Active Colur s.r.o., tak začala po mikro krůčcích naplňovat své hlavní poslání " Boj, proti černobílému lidskému životu".

 

 


Původní budova v roce 2003

Prášková lakovna ve Valašském meziříčí 2015

 

 

Ovšem se samotným podnikáním, jsme neměli téměř žádné zkušenosti. Všechno jsme se učili za chodu, obvolávali a objížděli jsme všechno možné i nemožné, z čeho alespoň trochu svítila naděje možné práce, pro naši novou lakovnu.

 


Ing. Petr Daniš společně s prvním zaměstnancem
právě nalakovali první zakazku, společnosti
Active Colour s.r.o.

Nová vypalovací pec v práškové lakovně,
ve Valašském Meziříčí

 

Přitom jsme tvořili systém příjmu a expedice, zaměstnanecký systém, dodavatelský systém, účetní systém, sami jsme předupravovali výrobky a pak jsme je sami lakovali, balili a vydávali.

 


Petr Daniš zkouší nosnost pojezdů

Ing. Petr Daniš, nadšení nám nikdy nechybělo

 

Toto hektické období, plné učení a vášně pro věc, trvalo necelé dva roky a často se stávalo, že jsme museli kvůli řešení zakázek a různých problémů s nimi spojených, v lakovně přespávat.

Tak, to byl začátek příběhu našich barevných lakoven z roku 2004 a my lakýrníci, jsme moc vděční, že se barevná nálada, neustále rozpíná........

 

Poslání barevných lakoven

Naše rodinná firma Active Colour s.r.o., si velice cení té výsady, že díky našim zákazníkům můžeme lakovat výrobky do celého světa a tím mít možnost barevně zkrášlovat svět. Díky tomu můžeme plnit poslání našich lakoven „ Barevný boj, proti černobílému lidskému životu“. Právě proto, majitelé, manažeři a zaměstnanci v lakovnách Active Colour, přejí „Barevný den“ a firemní slogan je

„ Prožívejte barevný život“.

Toto poslání se snažíme plnit, jak pro zákazníky našich lakoven, kteří jsou na celém světě, tak pro zaměstnance našich barevných lakoven.

Už od úplného začátku, se naše lakovny snažili zaměstnávat lidi se zdravotním hendikepem a díky firemnímu poslání a individuálnímu, téměř až rodinnému přístupu ke každému našemu zaměstnanci, se nám to v lakovnách Active Colour s.r.o., doposud daří.

Zdravotně omezení zaměstnanci tak v lakovnách Active Colour s.r.o., dokazují celé společnosti a především sobě, že mohou být potřební, že mohou soutěžit s tzv. „zdravými firmami“ a že je dokonce, můžou porážet.

Prostě „ Barevně bojují, proti černobílému lidskému životu“.

Co a kolik toho lakujeme

Lakovny Active Colour s.r.o., vytváří přidanou hodnotu již 11 let a to v oblasti komerčních, povrchových úprav. Hlavně v práškovém lakování, ( komaxit ). Práškově lakujeme ve dvou lakovnách, ve Vsetíně a ve Valašském Meziříčí.

V další, 3 hale ve Valašském Meziříčí, lakujeme Auta a také lakujeme průmyslové výrobky, mokrou cestou.

Zakázky jsou i objemově velice různorodé, lakujeme například venkovní žaluzie na celý mrakodrap, nebo nalakujeme jedno zpětné zrcátko na auto, nebo jeden nosič jedné vnitřní žaluzie. Navíc v našich lakovnách, lakujeme jak velkým společnostem, tak každému zákazníkovi, který přijde z ulice.

Barevné Lakovny fungují na místním trhu, reálně v okruhu 30 km od svých tří provozoven, ( Vsetín, 2 x Valašské Meziříčí ). To znamená, že vymezené pole působnosti našich lakoven se nachází na ploše cca. 4.800 km2. Ovšem není vyjímkou, že díky pozitivním zkušenostem z našich lakoven, k nám pravidelně jezdí i zákazníci z větších vzdáleností, 60-100 km.

Na výše zmíněném, místním trhu, je v oblasti komerčního práškového lakování, AC naprostá a jednoznačná jednička, jak z pohledu tržeb a obratu, tak z pohledu ziskovosti.

Průměrně každý den, funguje ve třech lakovnách v Active Colour s.r.o., šest, 8 hodinových směn. Lakovny jsou velice pružné v poskytování služby/výroby, protože dokážeme svým zákazníkům dodat denně i několik stovek zakázek, ve stovce odlišných barevných odstínech. Jak v práškových lakovnách, tak v mokré autolakovně a průmyslové mokré lakovně.

Máme radost z toho, že jsme měsíčně schopni barevně nalakovat výrobky, o celkové ploše, která se rovná, nějakým čtyřem fotbalovým hřištím. A to už je opravdu, nějaká ta barevná nálada, na světě navíc.

I přes to všechno, jsou zákazníci v lakovnách Active Colour s.r.o., zvyklí počítat dodací lhůty spíše na hodiny, než na dny a týdny.

Prostě se jen snažíme, co nejlépe plnit poslání našich lakoven „ Barevný boj, proti černobílému lidskému životu“.

Výzkum a budoucnost

V barevných lakovnách víme, že pokrok je jediná cesta a to nejen pro naše lakovny v Active Colour s.r.o., ale pro celé lidské společenství. Proto důsledně plánujeme.

Například z krátkodobých plánů barevných lakoven: za pár měsíců přistavíme novou halu, přístavbu stávající lakovny.

A ještě více budeme usilovat, o individuální přístup ke každému zaměstnanci, například: ještě více budeme pracovat s pracovním psychologem.

Nebo další příklad: každý člen středního a vyššího vedení lakoven, se bude učit znakovou řeč, tak aby se naši zaměstnanci se sluchovým postižením, cítili u nás, v barevných lakovnách Active Colour s.r.o., ještě více jako doma a „Prožívali barevný život“.

Do dvou let, bychom chtěli měsíčně lakovat dvojnásobnou plochu výrobků, to znamená osm barevných fotbalových hřišť.

Ve střednědobých, potažmo dlouhodobých plánech je hlavně práce na dosažení námi vytyčeného cíle, které má před sebou středisko výzkumu a vývoje.

Cíl vychází přímo z firemního sloganu „ Prožívej barevný život“ a měl by mít vliv, na exponenciální úspěšnost firmy, v budoucích letech.

Můžu prozradit, že ve výzkumném středisku barevných lakoven, hledáme spojení mezi barvou, vůní a dalšími lidskými smysly.

Naše firma předpokládá, že bude také těžit, ze sekundárních objevů svého vědeckého týmu, při cestě k dosažení hlavního cíle výzkumu, barevných lakoven.

- - -

Napsali o nás ...
- - -
- - - - - -
S firmou Active Colour s.r.o. spolupracuji cca tři roky a moje zkušenost s nimi je výborná. Kvalitu a termín vždy dodrželi tak jak bylo domluveno a mnohokrát mi vyšli vstříc, tak jak jsem potřeboval. Proto bych je mohl doporučit i ostatním firmám.
Velmi si vážím dlouholeté spolupráce s lakovnou Active Colour, u které se můžeme spolehnout na vysokou kvalitu práškového i mokrého lakování. Velkou výhodu této spolupráce spatřuju v krátkých dodacích termínech, ochotě vyjít vždy vstříc našim mnohdy náročným požadavkům a hledat vždy další cesty k rozšíření spolupráce. To je zjevné i ve velkých investicích do technologie a kapacity lakování, které nám pomáhají získávat nové zakázky a zákazníky. Děkujeme za dosavadní výbornou spolupráci.

Petrčka Tomáš
TES VSETIN s.r.o./Buyer

Šimara Filip
CLIMAX/Strategic Purchase
Ing. Trusina Aleš
ZTL CONSTRUCT CZ, s.r.o./Company Director
SPOLUPRACUJEME
RYCHLÝ KONTAKT
- - -
- - -U Střelnice 440/9
Valašské Meziříčí
Největší výrobce stínicí
techniky v České republice
- - -+420 602 555 750
+420 608 717 596
Dále spolupracujeme > - - -activecolour@seznam.cz
kancelarvsetin@activecolour.com